Katekesebrev 9. trinn

Konfirmantkurs for andreårskonfirmanter (9. trinn) 2020/2021

 

                                                                                                                          Kristiansand, 3. august 2020


Kjære konfirmantkandidat!                                                                                  

 

Det er en stor glede å invitere deg til å fortsette konfirmantkurset i St. Ansgar menighet.

 

I forbindelse med covid-19 pandemien må vi følge gjeldene smitteverntiltak. Konsekvensen er at vi må ha katekese i de største rommene vi har i menighetshuset vårt, KIGA, og i kirka for å overholde en meters-regelen. Dette betyr at vi må ha katekese to lørdager i måneden. Gruppe 1 har katekesen den første lørdagen i måneden, og Gruppe 2 har katekese den andre lørdagen i måneden. Det er katekese både på formiddagen og ettermiddagen. 9. trinn har katekese første lørdag i måneden fra kl. 10.00 – 14.00.
Men i september har 9. trinn katekese 19. september fordi det er konfirmasjon i menigheten lørdag 5. september.

 

  1. Høsten 2020 har Gruppe 1 har katekese den første lørdag i måneden: 09., 03.10., 07.11., 05.12.

Konfirmasjonskatekesen er fra klokken 10.00 til 14.00. Vi avslutter katekesen med messe klokken 13.00. Messen er obligatorisk fordi det er en del av forberedelsen til å bli konfirmert.

 

Katekeseplan for våren 2021 kommer når vi vet mer om smittesituasjonen for Covid-19 i Norge.

 

Dere må ta med dere pennal og skrivebøker. På grunn av oppblomstring av covid-19 viruset kan vi ikke servere lunsj. Dere må ta med dere matpakke og drikke. I spisepausen kan dere gå ut i byen. Klassene har pauser ute på forskjellige tidspunkter.

 

Lørdag 19. september kl. 10.00 er det møte med foreldre og konfirmanter i kirken.

 

KONFIRMASJONSDAGEN ER 4. SEPTEMBER 2021.

 

2)  Katekesen skal prioriteres framfor andre aktiviteter.

Du kan bare være borte tre ganger fra katekesen i hele katekeseåret. Hvis du blir borte fra katekesen
må du gi beskjed til kateketen din i 9A Tinh Doan, 905 58 382 eller kateketen din i 9B Arek Boron,     966 81 017. Ved hvert fravær får du tilsendt på e-post en lekse fra kateketen din som du må gjøre og sende tilbake på e-post inne en uke.

 

Du må prioritere konfirmantundervisningen for å bli godt forberedt til å motta konfirmasjonens sakrament. Som konfirmant blir du et vitne for Kristus, og du tjener også Hans Kirke ved:

  • å komme til messe hver søndag
  • å lese lesninger i katekesemessen
  • å delta noen ganger på arrangementer som ungdomsklubben SAUL har
  • å ha praksis som assistent i barnekatekesen en gang i løpet av katekeseåret

 

Vi minner om at foreldre og foresatte må gjøre sitt beste for at konfirmanten gjennomfører forberedelsene til å motta konfirmasjonens sakrament på en god måte. Å motta sakramentet er basert på kjennskap til Kirkens lære og forståelse av dens tro og tradisjon.

 

3) Praktisk informasjon:

I online-skjemaet kan dere også kryss av om dere ønsker å bli medlem i Norges unge katolikker (NUK). Menigheten betaler kontingenten til NUK. Når dere støtter NUK, får St. Ansgar katekeselag penger til katekesen av NUK.

  • Kontingent for katekesen, som dekker bøker og lunsj er 400 kroner per barn. Familier med tre barn eller flere betaler kr 800,- per familie. Dette på nettbank til menighetens konto 3000.16.55864 eller med Vipps til 534797 eller til St. Ansgar kirke. Husk alltid å merke betalingen med katekese, barnets navn og klasse.
  • Det blir ikke konfirmasjonsleir for dere på grunn av smittefare for covid-19 viruset, men ungdomsklubben SAUL inviterer dere til klubbkveldene 06.11., 04.12., 11.12. og 16.12. Det er obligatorisk å komme på en av disse klubbkveldene. Mer informasjon kommer seinere.

 

Vi minner om smitterverntiltak. Dersom du er syk, skal du ikke komme til katekesen.

Velkommen til høstens katekese!
Det blir fint å se deg.

Vennlig hilsen

p. Louis Tien Quang Dang                                                                  Mona Jacobsen Jardim

Sogneadministrator                                                                           Koordinator i katekesen

 

Leave a Comment

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *