Gratulerer med 1. kommunion!

Vårens vakreste eventyr er nå over og 40 barn har mottatt førstekommunion i St. Ansgar menighet. På grunn av smittevern hadde vi fire messer på to lørdager hvor 10 barn mottok førstekommunion i hver av messene. Dessverre kunne vi ikke ha mange deltakere i førstekommunionsmessene. Det ble likevel flotte og stemningsfulle messer hvor barna mottok nattverdens sakrament for første gang og ble fullverdige medlemmer av nattverdsfellesskapet. Barna deltok med lesninger, forbønn, de bar frem gavene, og holdt tale. Fra menigheten fikk de ett nydelig lite Jesusbarn som ble velsignet med vievann og de lærte en liten bønn: Kjære Jesus jeg elsker deg. Jeg vil alltid være ditt barn. De fikk også en bok om førstekommunion. Vi er så stolte av at vi har disse nydelige barna i menigheten og vi sender våre gratulasjoner til barna og deres familier. Hjertelig takk til Karolina, prestene og alle som har bidratt til at barna fikk gjennomført sin førstekommunion på en flott måte til tross for mange utfordringer.

Leave a Comment

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *