Aktualne ogłoszenia dla Polaków

Ogłoszenia dla Polaków w parafii św. Ansgara w Kristiansand

KUNNGJØRINGER POLSK GRUPPE

Ogłoszenia dla Polaków w parafii św. Ansgara w Kristiansand

Porządek Mszy św. i nabożeństw (do 12 .07.)

 

  1. Od 15. 06. można uczestniczyć w Mszach świętych w grupach do 200 osób, zachowując dystans przynajmniej 1 metra (nie dotyczy rodzin mieszkających cały czas ze sobą)
    i przestrzegając pozostałych zasad nakazanych przez władze sanitarne.

 

  1. W związku z ograniczoną powierzchnią naszego kościoła i nakazem zachowania owego dystansu miedzy poszczególnymi osobami jednorazowo może uczestniczyć 100 wiernych. Dlatego też zachęcam do liczniejszego udziału we mszach świętych wieczornych w soboty.

 

  1. Aby zamówić miejsce na wybranej Mszy św. należy zarejestrować się na stronie internetowej https://billett.katolsk.no, podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu i ilość osób wstępujących razem (max 5 osób na jedną rezerwację).

 

  1. Podawanie tych danych jest konieczne, gdyż w razie podejrzenia zarażeniem służby sanitarne musza mieć wgląd do tego, kto był w danym czasie w kościele. Po dokonaniu rejestracji otrzymuje się numer („Bilet”) na telefon komórkowy lub można wydrukować na kartce.

 

  1. Dokonać rezerwacji można od tygodnia przed daną mszą do dnia poprzedzającego mszę do godz. 23.00. Lista zarejestrowanych uczestników jest drukowana przed każdą mszą. Osoby wyznaczone sprawdzają przed wejściem numer rezerwacji (trzeba potwierdzenie mieć przy sobie). Wejście do kościoła tylko od strony Kiga. Listy są przechowywane przez ks. proboszcza przez ok. dwa tygodnie. Później są niszczone.

 

  1. Pamiętajmy, że wchodząc do kościoła należy przemyć dłonie środkiem dezynfekującym a po mszy należy wyczyścić miejsce, które się zajmowało.

 

  1. Wszystkie rozporządzenia to wytyczne norweskich władz i kurii w Oslo

 

 

Niedziela – 28.06 (13. Niedziela zwykła rok A)

9.00 Msza św. w jęz. polskim z transmisją online

 

Poniedziałek – 29.06 (Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła)

18.00 Msza św. w jęz. norweskim

 

Sobota – 04.07.2020 (1. Sobota miesiąca)

 

18.00 Msza św. w jęz. polskim

Po mszy nabożeństwo różańcowe i medytacja pierwszosobotnia

 

Niedziela – 5.07 (14. Niedziela zwykła rok A)

9.00 Msza św. w jęz. polskim z transmisją online

 

Sobota – 11.07.2020

 

18.00 Msza św. w jęz. polskim (w int. ks. Dawida z ok. 50 r. urodzin)

 

Niedziela – 12.07. (15. Niedziela zwykła rok A)

 

9.00 Msza św. w jęz. polskim z transmisją online

 

Inne:
Dnia 5 wrzesnia w  Lund kirke odbedzie sie bierzmowanie dla mlodziezy z naszej parafii.

Ze wzgledu na obowiazujace zasady sanitarne dot. pandemii korona wirusa tego dnia odbeda sie 2 msze: jedna o godz. 10, druga o godz. 13.

 

Leave a Comment

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

1 × two =